Objavljeno: 20. 11. 2017. u 17:45
Uređeno: 22. 11. 2017. u 09:15
Darko Čokor

Osnivači:

prvi voditelj Hrvatskih studija, danas prorektor Sveučilišta u Zagrebu Ante Čović

akademik Mislav Ježić

prof. dr. sc. Pavo Barišić

Cijenjeni umirovljenici:

prof. dr. sc. NIna Aleksandrov Pogačnik

prof. Ivanka Selak

Mare Jonjić

prof. dr. sc. Mijo Korade

prof. dr. sc. Hrvoje Lasić

prof. dr. sc. Nikola Stanković

prof. dr. sc. Marjan Steiner

Zaslužni djelatnici:

pozdrav kolegama i kolegicama na galeriji
Snježana Konovski, pozdrav kolegama i kolegicama na galeriji

Ivanka Krajter

Blaženka Nedić

Branko Ivanda

Hrvatski studiji Sveučilišta u Zagrebu djeluju od 16. studenoga 1992. godine. Od 2017. ustrojeni su kao sveučilišni odjel za interdisciplinarno proučavanje tradicionalnih i suvremenih kulturoloških tema vezanih uz Republiku Hrvatsku, hrvatski narod i iseljeništvo, poput kulturne i intelektualne povijesti i zbilje, medijske i interpersonalne komunikacije, akcija društvenih skupina, ljudskoga doživljavanja i ponašanja, razvoj jezika, otvorenih političkih, kulturnih i socijalnih pitanja od nacionalnoga ili regionalnoga interesa.
Kao visokoobrazovna i znanstveno-istraživačka organizacija izvode studije na preddiplomskoj, diplomskoj i poslijediplomskoj razini. Studijski programi filozofije, hrvatskoga latiniteta, komunikologije, kroatologije, latinskoga jezika, povijesti, psihologije i sociologije, znanstvenoga i nastavničkoga smjera, usporedno uzimaju u obzir četiri sastavnice: 1. općeteorijsku i metodološku, 2. nacionalnu ili kroatološku, 3. europsku i 4. globalnu.