Objavljeno: 29. 4. 2019. u 08:00
Uređeno: 29. 4. 2019. u 14:34

Universitas

U 113. broju hrvatskih sveučilišnih novina Universitas može se pročitati: Indijski predsjednik na Sveučilištu u Zagrebu (str. 2), Alumnijska priča guvernera Borisa Vujčića i plivačice Dine Levačić (str. 2), Prikaz skandaloznoga izlaganja državnoga tajnika Tome Antičiča o znanosti u Hrvatskoj (str. 3), Prikaz konferencije o etici u športu (str. 5), Emeritus Matko Marušić o novim projektima (str. 6), Predstavljen hrvatski znanstveni i obrazovni oblak (str. 7), Osvrt prof. Šimprage na nepostojanje politike obrazovanja odraslih (str. 8), Međunarodni uspjeh inovacije Ruconbar Građevinskoga fakulteta (str. 9), Sveučilišni Dan knjige (str. 10), Apel prof. Darka Polšeka protiv retrogradne ideologozacije Filozofskog fakulteta (str. 11–12), Studentske inovacije za pametne gradove (Inovacijski centar Nikola Tesla) (str. 16–17), Intervju s Marijom Kotarski – prvom hrvatskom studenticom u kolicima koja je išla na razmjenu Erasmus (str. 22-23), Priča o doktoratu poljske studentice o Franji Tuđmanu (str. 26), Prikaz knjige o islamskoj arhitekturi u Hrvatskoj (str. 27) i Vijesti iz sveučilišnoga športa (str. 30–32).

PDF broja 113 može se preuzeti ovdje.