Objavljeno: 24. 6. 2019. u 11:41

Universitas

U 115. broju hrvatskih sveučilišnih novina Universitas može se pročitati:

- Hrvatski studiji sklopili Sporazum o suradnji s Hrvatima u Šeljinu (str. 20)
- 45. obljetnica Sveučilišta u Splitu (str. 2–7)
- Izvješće o dvogodišnjem mandatu ministrice Divjak i komentar Duška Čizmića Marovića (str. 8)
- Prorektor Miljenko Šimpraga o (ne)postojanju hrvatske inovacijske politike (str. 9)
- Prestižni skup na Veterinarskom fakultetu i UNICA konferencija na Sveučilištu u Zagrebu (str. 11)
- Razgovor sa Željkom Holjevcem, ravnateljem Instituta Ivo Pilar (str. 12-13)
- Mladi liječnik Danko Relić o naporima za profesionalno usmjeravanje mladih medicinara i njihov ostanak u Hrvatskoj (str. 14)
- Nagrađena mlada znanstvenica Ana Barić o borbi protiv Hashimoto-sindroma (str. 15)
- Razgovor o sanaciji zagrebačkoga Studentskoga centra s njegovim ravnateljem Mirkom Bošnjakom (str. 17)
- Razgovor s gimnazijskim profesorom Borisom Škifićem o književnosti, lektiri, prepisivanju i odgojno-obrazovnim reformama (str. 18–19)
- Mladi znanstvenik Saša Zavrtnik o mogućnostima oživljavanja izumrlih vrsta (str. 26–27).
Tu su još i zanimljivi prilozi o arhivskoj sveučilišnoj baštini, menadžmentu u prehrambenoj industriji, viškoj Falkuši, maslinarstvu, sveučilišnom športu, obljetnicama sastavnica i novim knjigama.

PDF broja 115 može se preuzeti ovdje.

Svi dosadašnji brojevi Universitasa, od travnja 2009., mogu se pronaći ovdje, a od broja 96 (listopad 2017.) i ovdje.