Objavljeno: 21. 10. 2015. u 11:25
Iva Ćalić

DIGITALNI REPOZITORIJ HRVATSKIH STUDIJA počeo je sa radom. Trenutno se u njemu pohranjuju diplomski i završni radovi. Naš repozitorij možete naći na linku: https://repozitorij.hrstud.unizg.hr/

Uspostavom institucijskih repozitorija visokih učilišta u Republici Hrvatskoj započela je pohrana i javna objava digitalnih inačica završnih i diplomskih radova. Rad pohranjen u institucijski repozitorij ustanove postaje i dijelom Nacionalnoga repozitorija završnih i diplomskih radova (ZIR).

ZIR predstavlja središnje mjesto pristupa i pohrane digitalnih inačica završnih i diplomskih radova koji su obranjeni na visokim učilištima u Republici Hrvatskoj.
Uspostavljen je u sklopu sustava Dabar (Digitalni akademski arhivi i repozitoriji) suradnjom Nacionalne i sveučilišne knjižnice u Zagrebu i Sveučilišnog računskog centra Srca.

U ovome trenutku u repozitorij je već uneseno više od 1.000 završnih radova NACIONALNI REPOZITORIJ: zir.nsk.hr/