Objavljeno: 16. 4. 2018. u 12:28
admin

Dan otvorenih vrata Hrvatskih studija održat će se u srijedu, 25. travnja 2018. od 11.00 do 17.30 sati u Kampusu Borongaj. Pozvani su maturanti i maturantice srednjih škola i gimnazija kao i njihovi nastavnici, a cilj je upoznati ih s mogućnostima studiranja na Hrvatskim studijima, uvjetima i studijskim programima. Kako  bismo se predstavili  organiziran je cjelodnevni program u dvorani Zagreb. Govorit će profesori, studenti, predstavnici studentskih udruga, naši magistri i magistre … Nastava se taj dan održava redovito, a maturanti i maturantice će uz pratnju naših volontera, moći nazočiti nekom od predavanja koja se  budu izvodila tijekom dana, prema interesu za pojedini studijski smjer. Molim sve kolege i kolegice, studente i volontere da pridonesu ugodnom druženju s gostima.

prof. dr. sc. Nada Zgrabljić Rotar
Pročelnikova zamjenica i Povjerenica za nastavu i studente

Program Dana otvorenih vrata

Hrvatski studiji Sveučilišta u Zagrebu djeluju od 16. studenoga 1992. godine. Od 2017. ustrojeni su kao sveučilišni odjel za interdisciplinarno proučavanje tradicionalnih i suvremenih kulturoloških tema vezanih uz Republiku Hrvatsku, hrvatski narod i iseljeništvo, poput kulturne i intelektualne povijesti i zbilje, medijske i interpersonalne komunikacije, akcija društvenih skupina, ljudskoga doživljavanja i ponašanja, razvoj jezika, otvorenih političkih, kulturnih i socijalnih pitanja od nacionalnoga ili regionalnoga interesa.
Kao visokoobrazovna i znanstveno-istraživačka organizacija izvode studije na preddiplomskoj, diplomskoj i poslijediplomskoj razini. Studijski programi filozofije, hrvatskoga latiniteta, komunikologije, kroatologije, latinskoga jezika, povijesti, psihologije i sociologije, znanstvenoga i nastavničkoga smjera, usporedno uzimaju u obzir četiri sastavnice: 1. općeteorijsku i metodološku, 2. nacionalnu ili kroatološku, 3. europsku i 4. globalnu.