Objavljeno: 18. 5. 2018. u 09:31
Darko Čokor

U sklopu aktivnosti Savjetovališta Hrvatskih studija, u srijedu 30.5.2018. u 16h u dvorani Dubrovnik održat će se radionica pod nazivom "Traženje i selekcija zaposlenika - od prepoznavanja potrebe do zapošljavanja". Radionicu će voditi  naš alumni, sada zaposlen kao savjetnik za zapošljavanje u jednoj tvrtci, Željko Sitar, mag. psych.

Za sudjelovanje  na radionici potrebno je imati otvoren Linkedin profil te se prije radionice povezati s voditeljem i prijaviti za sudjelovanje. Dio radionice također će se odvijati online (preko mobitela).

Planirano trajanje radionice je sat i pol.

Radionica je namijenjena svim studentima Hrvatskih studija.

Hrvatski studiji Sveučilišta u Zagrebu djeluju od 16. studenoga 1992. godine. Od 2017. ustrojeni su kao sveučilišni odjel za interdisciplinarno proučavanje tradicionalnih i suvremenih kulturoloških tema vezanih uz Republiku Hrvatsku, hrvatski narod i iseljeništvo, poput kulturne i intelektualne povijesti i zbilje, medijske i interpersonalne komunikacije, akcija društvenih skupina, ljudskoga doživljavanja i ponašanja, razvoj jezika, otvorenih političkih, kulturnih i socijalnih pitanja od nacionalnoga ili regionalnoga interesa.
Kao visokoobrazovna i znanstveno-istraživačka organizacija izvode studije na preddiplomskoj, diplomskoj i poslijediplomskoj razini. Studijski programi filozofije, hrvatskoga latiniteta, komunikologije, kroatologije, latinskoga jezika, povijesti, psihologije i sociologije, znanstvenoga i nastavničkoga smjera, usporedno uzimaju u obzir četiri sastavnice: 1. općeteorijsku i metodološku, 2. nacionalnu ili kroatološku, 3. europsku i 4. globalnu.