Objavljeno: 15. 6. 2018. u 19:27
Stipica Grgić
Sisačka bitka 1593.-2018.: Znanstveni...

Povodom 425. godišnjice Sisačke bitke Odsjek za povijest Hrvatskih studija Sveučilišta u Zagrebu i Odjel za povijest Hrvatskog katoličkog sveučilišta, a pod pokroviteljstvom Sisačke biskupije, organiziraju znanstveni kolokvij povodom 425-te godišnjice Sisačke bitke. Kolokvij će se održati u srijedu 20. lipnja 2018. godine sa početkom u 10:00h u zgradi Velikog kaptola, Trg bana Josipa Jelačića 9, 44000 Sisak.

Pozivamo sve zainteresirane!

Hrvatski studiji Sveučilišta u Zagrebu djeluju od 16. studenoga 1992. godine. Od 2017. ustrojeni su kao sveučilišni odjel za interdisciplinarno proučavanje tradicionalnih i suvremenih kulturoloških tema vezanih uz Republiku Hrvatsku, hrvatski narod i iseljeništvo, poput kulturne i intelektualne povijesti i zbilje, medijske i interpersonalne komunikacije, akcija društvenih skupina, ljudskoga doživljavanja i ponašanja, razvoj jezika, otvorenih političkih, kulturnih i socijalnih pitanja od nacionalnoga ili regionalnoga interesa.
Kao visokoobrazovna i znanstveno-istraživačka organizacija izvode studije na preddiplomskoj, diplomskoj i poslijediplomskoj razini. Studijski programi filozofije, hrvatskoga latiniteta, komunikologije, kroatologije, latinskoga jezika, povijesti, psihologije i sociologije, znanstvenoga i nastavničkoga smjera, usporedno uzimaju u obzir četiri sastavnice: 1. općeteorijsku i metodološku, 2. nacionalnu ili kroatološku, 3. europsku i 4. globalnu.