Objavljeno: 26. 6. 2018. u 08:48
Administrator

Novi broj Universitasa donosi vijest s predstavljanja knjige nastavnika Hrvatskih studija (str. 19), zaključak Rektorskoga zbora kako kadrovska politika nije posao Ministarstva znanosti (str. 4), primjedbe na prijedlog zakona o vrjednovanju kvalitete visokih učilišta i znanstvenih ustanova (str. 5), izvješće o radu Povjerenstva za uređenje sustava znanosti (str. 3), prilozi o dodjeli počasnoga doktorata Draganu Čoviću (str. 7), s tribine o inovacijama (str. 12), razgovore s Fernandom Lolasom Stepkeom o bioetici (str. 20-21) i Velimirom Srićom o suvremenom menadžmentu (str. 22), raščlambu istraživanja o hrvatskim srednjoškolcima (str.10), prikaz novoga zakona o studentskom radu (str. 13) i vijesti o događanjima u Rektoratu i na sastavnicama sveučilišta u Zagrebu i Splitu. PDF broja 104 možete preuzeti ovdje.

Informacije

Hrvatski studiji Sveučilišta u Zagrebu pokrenuti su i ustrojeni 16. studenoga 1992., isprva samo kao dvosemestralni Sveučilišni komparativni studij hrvatske filozofije i društva. Taj je program potom preoblikovan u program redovitog četverogodišnjeg studija.