Objavljeno: 10. 12. 2018. u 11:50
Josip Papak

Želiš svojim idejama doprinijeti zajednici u kojoj živiš? Želiš pomoći u smanjivanju obrazovnih nejednakosti brainstormajući rješenja u interdisciplinarnom timu studenata iz društveno-humanističkog, umjetničkog i tehničkog područja?

EDUpolicy  LAB - društveno korisnim učenjem do jednakih obrazovnih ‎mogućnosti“ je projekt čiji je cilj povećati broj društveno aktivnih studenata/ica u rješavanju problema marginaliziranih skupina u obrazovanju kroz razvoj i provedbu održivog EDUpolicy LAB programa društveno korisnog učenja.

Više o partnerima na projektu, projektnim aktivnostima te trajanju projekta možete pročitati ovdje: bit.ly/EDUpolicyLAB_projekt

Što je EDUpolicy LAB program?

Glavni cilj programa jest potaknuti angažman studenata/ica Hrvatskih studija, Fakulteta za odgojne i obrazovne znanosti, Akademije dramske umjetnosti i Rudarsko-geološko-naftnog fakulteta u rješavanju društvenog problema obrazovne integracije socijalno isključenih skupina. Studenti/ce koji se uključe u program bit će upoznati s problemom obrazovne isključenosti u Republici Hrvatskoj te osposobljeni za projektno osmišljavanje rješenja društvenih inovacija u području obrazovne integracije kao i za provođenje javne kampanje za implementaciju tih inovacija.

Osim toga, studenti/ce će savladati vještine projekt menadžmenta: osmišljavanje vlastite projektne ideje, pretvaranje te ideje u izvedive aktivnosti, planiranje rada na aktivnostima i njihovog vremenskog tijeka (gantograma), slaganje proračuna aktivnosti, planiranje podjele zadataka, provedbe aktivnosti te evaluacije uspješnosti provedbe!

Program se sastoji od nekoliko dijelova:

• 3-dnevni edukacijsko-radionički modul (organiziran za ukupno 35 studenata/ica polaznika/ca programa izvan Zagreba/Slavonskog Broda) koji uključuje radionice poput Mission imposible, Ice Berg modela, Teatra potlačenih te upoznavanje s projektnim planiranjem. Sve troškove puta, smještaja i prehrane pokrivaju organizatori.
  • Podjela studenata/ica u 3 tima koji će osmišljavati studentske projekte obrazovne integracije pojedine socijalno isključene skupine (studenti/ce iz Zagreba i Sl.Broda će biti pomiješani u 3 grupe; u sklopu projekta postoje financijska sredstva za putovanje studenata/ica iz Zagreba u Sl. Brod i obrnuto za potrebe provedbe studentskih projekata)
  • Provedba praktičnog modula EDUpolicy LAB programa - FAZA 1: Provođenje studentskih projekata „na terenu“ (uz logističku i financijsku pomoć projektnog konzorcija)‎
  • Provedba praktičnog modula EDUpolicy LAB programa ‎- FAZA 2: Osmišljavanje društvenih inovacija
  • Provedba praktičnog modula EDUpolicy LAB programa ‎- FAZA 3 Uključivanje u provedbu projekata Instituta za razvoj obrazovanja (IRO)  i Volonterskog centra Slavonski Brod (VSCB)

Više detalja o EDUpolicy LAB programu  možete pročitati ovdje: bit.ly/EDUpolicyLAB_program

Što se očekuje od studenata/ica?

• Spremnost na interdisciplinarno te međuregionalno druženje i kreativno osmišljavanje rješenja društvenih problema
  • Otvorenost prema drugačijem i različitom
  • Želja da osobno doprinesete da vaša zajednica bude pravednije i inkluzivnije okruženje
  • Sudjelovanje u edukacijskom modulu te provedbi sve 3 faze praktičnog modula EDUpolicy LAB programa

Zašto sudjelovati?

• 3 dana radionica s 35 studenata na dislociranoj lokaciji sa svim pokrivenim troškovima
  • Rad u interdisciplinarnim studentskim timovima
  • Suradnja sa studenticama/ima iz drugog grada / s drugog fakulteta
  • Upoznavanje s vještinama priprema i provedbe projekata (PCM metodologija)
  • Mogućnost osmišljavanja društvenih inovacija
  • Mogućnost stvarnog utjecaja na okolinu u kojoj živite
  • Mogućnost uključivanja u provedbu drugih projekata Instituta za razvoj obrazovanja i Volonterskog centra Slavonski Brod

Kada i gdje se prijaviti za sudjelovanje u EDUpolicy LAB projektu?

Zainteresirani studenti/ce Hrvatskih studija trebaju ispuniti prijavni obrazac na [bit.ly/EDUpolicyLAB_prijava].