Objavljeno: 11. 3. 2019. u 10:39

Studenti Hrvatskih studija

U ponedjeljak, 4 ožujka 2019., u Hrvatskom saboru održan je Simulirani parlament koji je okupio studente Sveučilišta u Zagrebu. Studenti su na jedan dan postali saborski zastupnici te su raspravljali o PRIJEDLOGU ZAKONA O IZMJENAMA I DOPUNAMA ZAKONA O SUZBIJANJU ZLOUPORABE DROGE. Na kraju sjednice zakon je prihvaćen potrebnom većinom glasova uz usvojena 2 amandmana oporbe.

Namjera simulacije je upoznati studente sa zakonodavnim postupkom te radom i organizacijom Sabora.

Kao „zastupnici“ s Hrvatskih studija ove godine sudjelovali su: Paolo Deltin, Zdeslav Indir, Karlo Kovač i Ivan Kučina.