Objavljeno: 14. 5. 2019. u 14:28

EU logo

Sa zadovoljstvom Vas pozivamo na predavanje i diskusiju uoči predstojećih izbora za Europski parlament, koje će se održati u utorak 21. svibnja 2019. s početkom u 11 i 30 u prostoru knjižnice Hrvatskih studija.

Predavanje i diskusiju organizira Znanstveni zavod Hrvatskih studija u suradnji s Odsjekom za sociologiju.

Cilj predavanja je informirati primarno studente o političkom sustavu Europske unije (i načinima njegova funkcioniranja) sa znanstvenog stajališta i stajališta EU institucija.

Uvodni govor na temu Europska unija na raskrižju u kontekstu EU izbora održat će izv. prof. dr.sc. Mladen Puškarić s Odsjeka za sociologiju.

S političkim sustavom Europske unije i načinima njegovog funkcioniranja upoznat će nas gostujući predavač s dugogodišnjim iskustvom rada u Europskoj komisiji Filip Tanay, voditelj koordinacijskog tima Komisije unutar jedinice Europskog semestra.

Očekujemo i zanimljivu diskusiju na temu predstojećih EU izbora.

Pozivaju se svi, a posebno studenti i svi oni čije je područje interesa blisko navedenim temama da se uključe u raspravu.

Predviđeno trajanje predavanja i diskusije je sat vremena.