Objavljeno: 14. 5. 2019. u 16:53

Vijenac 150 godina

Književni list za umjetnost, kulturu i znanosti Vijenac organizira okrugli stol Kultura u medijima u Matici hrvatskoj (Zagreb, Ulica Matice hrvatske 2) u četvrtak 16. svibnja u 11 sati.

Okrugli stol okupit će glavne urednike, urednike kulturnih rubrika i emisija specijaliziranih za kulturu i komunikologe, koji će iznijeti svoje viđenje položaja kulture u medijima, a iz Ministarstva kulture sudjelovat će državni tajnik Krešimir Partl.

Okrugli stol održava se povodom 150 godina Vienca te 25 godina obnovljenoga Vijenca kao sljedeće u nizu događanja kojima se tijekom godine obilježava ovaj jubilej. Osim toga, od 6. lipnja do 17. srpnja u Knjižnici HAZU bit će postavljena izložba o 150 godina Vijenca. U listopadu je na programu znanstveni simpozij o Viencu, a sve će kulminirati svečanom proslavom potkraj godine, uoči rođendana najvećega Vienčeva urednika Augusta Šenoe. U planu su i programi u Matičinim ograncima diljem Hrvatske.