Objavljeno: 11. 6. 2019. u 12:21

Tiflološki muzej 2019.

Studenti pete godine, polaznici kolegija „Odgojno-obrazovna integracija djece s poteškoćama u razvoju“ profesorice doc. dr. sc. Katarine Dadić posjetili su u petak, 31. svibnja Tiflološki muzej u Zagrebu. Pod stručnim vodstvom, imali su priliku čuti predavanje o začecima institucionalne brige za slijepe osobe, odnosno o organizaciji i načinu rada Zemaljskog zavoda za slijepu djecu, čije je osnivanje potaknuo tiflopedagog Vinko Bek krajem 19. stoljeća. Studenti su naučili kako
prići i pomoći slijepom prolazniku, a kroz simulaciju su, u Tamnoj sobi iskusili i što to znači ne vidjeti. Jednako tako, sami su pokušali pisati Brailleovim pismom slušajući pritom zanimljivosti o razvoju pisma za slijepe osobe. Razgledajući postav muzeja upoznali su se i sa različitim likovnim djelima poznatih slijepih autora.