Objavljeno: 9. 9. 2019. u 15:40

Universitas

U 117. broju hrvatskih sveučilišnih novina Universitas može se pročitati:

- Prikaz bogate suradnje hrvatskih i poljskih sveučilišta i prilog o 25. obljetnici studija kroatistike na poljskom sveučilištu Katovice (str. 14-16)

- Izvješće s dodjele Rektorove nagrade Sveučilišta u Zagrebu (str. 10)

- Mijo Korade, drugi profesor emeritus Hrvatskih studija (str. 20)

- Sveučilište u Zagrebu među 500 najboljih na svijetu (str. 2)

- Svjetska vedološka konferencija održana u Dubrovniku (str. 2)

- Prikaz uspjeha hrvatskih znanstvenika u istraživanju utjecaja vjetra i mora na mostove i vjetroturbine (str. 7)

- Hrvatski učenik Viktor Mršić zlatni na svjetskoj filozofskoj Olimpijadi (str. 8-9)

- U spomenu Igoru Belamariću - emotivan oproštaj Roka Markovine od velikana hrvatske brodogradnje (str. 18)

- Prikaz knjige o socijalno-ekološko-tržišnoj ekonomiji (str. 19)

- Veliki ljetni športski uspjesi studenata Sveučilišta u Zagrebu (str. 21-23).

PDF broja 117 može se preuzeti ovdje.

Svi dosadašnji brojevi Universitasa, od travnja 2009., mogu se pronaći ovdje, a od broja 96 (listopad 2017.) i ovdje.