Objavljeno: 30. 9. 2019. u 11:30

Universitas

U 118. broju hrvatskih sveučilišnih novina Universitas može se pročitati:

- Uvodnik o odgovornosti akademskoga novinarstva (str. 2) povodom besramnih napada na studij demografije i hrvatskoga iseljeništva Hrvatskih studija i u obranu ljudskoga dostojanstva prof. Blaženke Divjak,

- Razgovor s profesorom Hrvatskih studija Krunoslavom Matešićem o domaćoj i međunarodnoj znanstvenoj publicistici: „Društveno-humanistički znanstveni časopisi čuvari su nacionalnoga identiteta" (str. 18-19)
- Oproštajno slovo akademika Mislava Ježića na pogrebu Radoslava Katičića, velikana hrvatskoga jezikoslovlja, iznimno zaslužna za uspostavu kroatologije kao discipline (str. 26-27),

- Prof. Gvozden Flego o kupusari od zakonskoga prijedloga Tome Antičića (str. 4-5),

- Redakcijski osvrt o slovu i duhu Antičićeva zakona (str. 6-7),

- Izvješće s boravku četiri nobelovca u Splitu (str. 3),

- Prorektor Miljenko Šimpraga: Ministarstvo znanosti i obrazovanja izgubljeno u prijevodu: Ključne riječi danas su inovacije i transfer znanja i tehnologije, a ne STEM-područje (str. 5)

- Prorektor Tonći Lazibat o upisnim kvotama na Ekonomskom fakultetu (str. 8),

- Razgovor s Juricom Pavičićem u povodu prestižne akreditacije koju je dobio Ekonomski fakultet u Zagrebu (str. 13),

- Vijesti o hrvatskom akademskom športu (str. 30-32).

PDF broja 118 može se preuzeti ovdje.

Svi dosadašnji brojevi Universitasa, od travnja 2009., mogu se pronaći ovdje, a od broja 96 (listopad 2017.) i ovdje.