Objavljeno: 5. 10. 2019. u 17:41
Dario Knežić

Kolokvij o hrvatskom iseljeništvu na Sorbonni

U subotu 19. listopada na Sveučilištu Panthéon-Assas La Sorbonne u Parizu održat će se znanstveno-stručni kolokvij „Hrvatska i njezina dijaspora: kronologija i uloge – percepcija i recepcija“ u organizaciji Hrvatskoga svjetskoga kongresa Francuske. Među izlagačima bit će istaknuti profesori pariških sveučilišta hrvatskoga podrijetla – Marc Gjidara i Joseph Krulic. Kolokvij je dio kontinuiranoga rada Hrvata u Francuskoj na očuvanju vlastitoga nacionalnoga identiteta i približavanju hrvatske povijesti i kulture Francuzima. Tako je tema prošlogodišnjega kolokvija bila „Hrvatska pred svojim sudbinama: od podređenosti (1918) do emancipacije (1991-1995)”. Bit će izdan i zbornik radova na francuskom jeziku. Program skupa može se vidjeti ovdje.