Objavljeno: 11. 10. 2019. u 11:34

Poštovani kolegice i kolege, dragi prijatelji,

osobita nam je čast pozvati vas na Simpozij (sekcija psihološka pomoć) koji je posvećen ubijenoj i ranjenoj djeci u Domovinskom ratu - "Otvaranje imenika - ubijena djeca" koji će se održati na Hrvatskim studijima 24.10. s početkom u 15 sati.

Cilj simpozija kojeg organiziraju Hrvatski studiji je senzibilizirati stručnu i širu javnost o stradanjima djece u Domovinskom ratu. Stradavanje djece u Domovinskom ratu se do sada nije sustavno izučavalo niti je dobilo medijsku pozornost koju zaslužuje.

Simpozij je nastavak znanstvenog skupa koji se po prvi put održao u Pridvorju u Konavlima u travnju 2019. godine, u organizaciji Zagrebačkog instituta za kulturu zdravlja, Hrvatskih studija, Zajednice udruga hrvatskih civilnih stradalnika te Franjevačkog samostana.

Veselimo se vašem dolasku.

Srdačno vas pozdravljamo,

Znanstveni odbor Simpozija