Objavljeno: 15. 10. 2019. u 10:50
Uređeno: 15. 10. 2019. u 10:50
Stipica Grgić
Predstavljanje zbornika "Sisačka...

U srijedu 23. listopada 2019. godine s početkom u 19.30h u Sisku će u prostorijama Velikog kaptola biti predstavljen zbornik radova Sisačka bitka 1593-2018  koji je nastao kao produkt istoimenog skupa održanog u lipnju 2018. u Sisku. Zbornik obuhvaća 12 znanstvenih radova te predstavlja novo čitanje te poznate bitke s kraja 16. stoljeća, ali i njenih posljedica. Ovaj su naslov u ljeto 2019. izdali zajednički Sisačka biskupija, Hrvatski studiji Sveučilišta u Zagrebu te Hrvatsko katoličko sveučilište.

Nakon pozdravnih riječi predstavnika svih triju institucije koje su sudjelovale u izradi zbornika o njemu će govoriti dvoje (od troje) urednika, Valentina Janković (Hrvatsko katoličko sveučilište) te Stipica Grgić (Hrvatski studiji Sveučilišta u Zagrebu).

Radujemo se Vašem dolasku!