Objavljeno: 30. 10. 2019. u 14:03

Universitas

U 119. broju hrvatskih sveučilišnih novina Universitas može se pročitati:

- Program proslave 350. obljetnice Sveučilišta u Zagrebu 4. studenoga 2019. (str. 32),

- Prof. Mislav Kukoč, član Upravnoga odbora Međunarodnoga udruženja filozofa, uručio zlatnu medalju Viktoru Mršiću, pobjedniku Međunarodne filozofske olimpijade (str. 1 i 6),

- U suorganizaciji Hrvatskih studija u Cresu održani 28. Dani Frane Petrića (str. 20),

- Nacionalno vijeće za znanost poduprlo Apel zagrebačkoga Sveučilišta radi očuvanja znanstvenih časopisa (str. 7)

- Prof. Gvozden Flego o protuustavnom prijedlogu zakona o znanosti državnoga tajnika Tome Antičića (str. 2-3),

- Građevinski i Učiteljski fakultet u Zagrebu proslavili po stotinu godina postojanja (str. 12 i 13),

- Propao proturječni pokušaj izmjene Zakona o znanosti (str. 9),

- Predstavljanje Fakulteta zdravstvenih studija u Rijeci (str. 14-15),

- Razgovor: Nedjeljko Perić: Budućnost početka za početak budućnosti (str. 18-19),

- Vijesti o hrvatskom akademskom športu (str. 30-31).

Osim navedenoga, kao i uvijek, Universitas donosi vijesti iz sveučilišnoga života i predstavlja uspješne znanstvenike, projekte, znanstvene skupove i izdanja.

PDF broja 119 može se preuzeti ovdje.

Svi dosadašnji brojevi Universitasa, od travnja 2009., mogu se pronaći ovdje, a od broja 96 (listopad 2017.) i ovdje.