Objavljeno: 19. 11. 2019. u 13:10

U srijedu 20. studenoga 2019. s početkom u 16 sati u knjižnici Hrvatskih studija održat će se predavanje „Sjećanje na katoličkoga intelektualca Ivu Mašinu 20. XI. 1961. - 20. XI. 2019.“. Predavač je doc. dr. sc. Wollfy Krašić s Odsjeka za demografiju i hrvatsko iseljeništvo Hrvatskih studija.

Ivo Mašina – katolički intelektualac, neistomišljenik jugoslavenskoga komunističkoga režima, najbolji student profesora Jaroslava Šidaka, apsolvent povijesti Filozofskoga fakulteta u Zagrebu, ubijen je u kaznionici Stara Gradiška kao politički zatvorenik. U predavanju će biti iznesen Mašinin životni put te analizirana proturežimska djelatnost kao i njegova svjetonazorska i politička stajališta.

Dobro došli su nastavnici, studenti i građani.