Objavljeno: 25. 11. 2019. u 09:24
Objavljen 120. broj Universitasa

U 120. broju hrvatskih sveučilišnih novina Universitas može se pročitati:

- Hrvatski studiji suorganizirali konferenciju Povratništvo i gospodarski razvoj (str. 3)

- Presuda u slučaju „Mobing na Filozofskom fakultetu": dekanica Vlahović-Štetić osuđena zbog uznemiravanja prof. Čovića (str. 4)

- U Hrvatskoj gospodarskoj komori predstavljen sveučilišni prijedlog Zakona o znanosti (str. 5)

- Na Interliberu predstavljena knjiga prof. Marija Grčevića „Ime Hrvat u etnogenezi južnih Slavena“ (str. 15)

- Razgovor – prof. Lino Veljak: „Borba protiv metafizičkih utvara i lažnih dilema kao borba protiv zla samog“ (str. 16–
17)

- Kolumna – dr. Aleksej Kišjuhas: „Čemu doktorat?“ (str. 20–21).

Universitas donosi vijesti iz sveučilišnoga života i predstavlja uspješne studente, znanstvenike, projekte, skupove i izdanja.

PDF broja 120 može se preuzeti ovdje.

Svi dosadašnji brojevi Universitasa, od travnja 2009., mogu se pronaći ovdje, a od broja 96 (listopad 2017.) i ovdje.
Sljedeći, izvanredni broj u prigodi 350. obljetnice Sveučilišta u Zagrebu izlazi 9. prosinca.