Objavljeno: 9. 12. 2019. u 14:52

Universitas

Izvanredni ili posebni, 121. broj hrvatskih sveučilišnih novina Universitas posvećen je 350. obljetnici neprekinuta djelovanja Sveučilišta u Zagrebu, koje bez prestanka djeluje od 1669. godine.

Teme:

- Središnja proslava 350. obljetnice u Lisinskom (str. 1-5)

- Akademski dio proslave na Rektoratu (str. 6-9)

- Svečanost posvećena međunarodnim studentskim športskim uspjesima (str. 10-11)

- Promaknuće 258 doktora znanosti, od kojih sedam s Hrvatskih studija, u Hrvatskom narodnom kazalištu (str. 12-14)

- Komentar osnivača Universitasa Duška Čizmića Marovića o pokretanju i društvenoj ulozi sveučilišnih novina (str. 15)

- 24. Smotra Sveučilišta u Zagrebu (str. 16-17)

- Deveta simfonija u izvedbi Muzičke akademije u Lisinskom (str. 18)

- Velike obljetnice sastavnica: Agronomski fakultet (str. 20), Fakultet strojarstva i brodogradnje (str. 19), Hrvatski studiji (str. 23), Učiteljski fakultet (str. 22), Veterinarski fakultet (str. 21)

- Prigodna kovanica i poštanska marka za tri i pol stoljeća zagrebačkoga sveučilišta (str. 24)

Svih 120 dosadašnjih Universitasa dostupno je na poveznici: http://www.unizg.hr/novosti-i-press/universitas/

PDF broja 121 može se preuzeti ovdje.

Svi dosadašnji brojevi Universitasa, od travnja 2009., s nizom popularno-znanstvenih i stručnih priloga, mogu se pronaći ovdje, a od broja 96 (listopad 2017.) i ovdje.

Sljedeći, redoviti broj izlazi 30. prosinca 2019.