Objavljeno: 16. 1. 2020. u 14:49

U Knjižnici Fakulteta hrvatskih studija Sveučilišta u Zagrebu održano je prvo predstavljanje knjige od osnutka fakulteta, u četvrtak 16. siječnja 2020. godine s početkom u 12 sati. Knjiga Isusovci u Dubrovniku: Komentari Stephana Desiderija iz 1693., autora prof. dr. sc. Stjepana Ćosića i prof. emer. dr. sc. Mije Korade najvećim je djelom pobudila zanimanje studenata. Na predstavljanju su sudjelovali prof. dr. sc. Mirjana Matijević Sokol, izv. prof. dr. sc. Darko Vitek, prof. dr. sc. Stjepan Ćosić, prof. emer. dr. sc. Mijo Korade, a moderator će biti Vlatko Smiljanić, univ. bacc. hist. Pohvalu za prijevod knjige autorima tj. priređivačima knjige uputila je prof. dr. sc. Mirjana Matijević Sokol. U svom obraćanju, izv. prof. dr. sc. Darko Vitek istaknuo je lakoću čitanja kao veliku kvalitetu ove knjige te dodao da ju je pročitao u jednom dahu. O izazovima s kojima su se susretali tijekom prevođenja knjige govorili su autori prof. dr. sc. Stjepan Ćosić i prof. emer. dr. sc. Mije Korade. Do gotovoga proizvoda bilo je potrebno puno truda i zalaganja mnogih suradnika. Prof. dr. sc. Stjepan Ćosić zahvalio se u ime obojice autora svima koji su dali doprinos da knjiga Isusovci u Dubrovniku: Komentari Stephana Desiderija iz 1693. ima hrvatski prijevod. Na kraju je suautor prof. emer. dr. sc. Mije Korade istaknuo da ova knjiga predstavlja znanstveni novum hrvatske historiografije ranog novoga vijeka. Na predstavljanju knjige bio je i dekan Fakulteta hrvatskih studija Sveučilišta u Zagrebu prof dr. sc. Pavo Barišić.

Fotografije snimila: Dorotea Boch.