Objavljeno: 27. 1. 2020. u 08:15

Universitas

U 123. broju hrvatskih sveučilišnih novina Universitas može se pročitati:

- Ministarstvo znanosti i obrazovanja i Nezavisni sindikat znanosti i visokoga obrazovanja pokušavaju opstruirati Fakultet hrvatskih studija (str. 3)

- Prorektor Miljenko Šimpraga analizira financiranje sustava znanosti i visokoga obrazovanja (str. 4)

- Sociologinja Jadranka Švarc o reformama u sustavu i o financiranju znanosti u Hrvatskoj (str. 6)

- Novi interdisciplinarni poslijediplmski studij dentalnoga turizma na Stomatološkom fakultetu u Zagrebu (str. 10–11)

- Pametna studentska rješenja za poljodjelstvo XXI. stoljeća u organizaciji Inovacijskoga centra Nikola Tesla (str. 12–14)

- Predstavljena monografija o 350. obljetnici Sveučilišta u Zagrebu (str. 17)

PDF broja 123 može se preuzeti ovdje.

Svi dosadašnji brojevi Universitasa, od travnja 2009., s nizom popularno-znanstvenih i stručnih priloga, mogu se pronaći ovdje, a od broja 96 (listopad 2017.) u PDF-u ovdje.