Objavljeno: 31. 1. 2020. u 15:33

email: hpeu@hpeu.hrwww.hpeu.hr                                   Hrvatska paneuropska unija poziva na

predavanje

dr. sc. Neven Šimac

HRVATSKO PREDSJEDANJE EUROPSKOM UNIJOM -
O ČEMU JE RIJEČ?

Tema

U prvom polugodištu ove godine Republika Hrvatska, premda najmlađa država članica Europske unije, ima zadatak i ulogu „predsjedanja Unijom“.

Što točno znači to predsjedanje, tj. u čemu se sastoji i na koji način funkcionira?

I koje su ovlasti, obveze i mogućnosti djelovanja Hrvatske u toj odgovornoj ulozi?

To će biti teme izlaganje koje Vam predlažemo i na koje ćete moći reagirati Vašim pitanjima i primjedbama.

Hrvatska paneuropska unija, Jurišićeva 1a/I, Zagreb

utorak, 4. veljače 2020. u 19,00 sati