Objavljeno: 24. 2. 2020. u 10:00

Fakultet hrvatskih studija
Odsjek za sociologiju
Ponedjeljak, 24. veljače 2020.

za izbor demonstratora u ljetnom semestru akademske godine 2019./2020.

Dužnosti i obveze demonstratora:

1. Pomoć pri izvođenju nastave – predavanja i seminari

a. Priprema prezentacija prema uputama mentora,
b. Priprema i razvijanje dodatnih materijala za studente u skladu s materijalima i predavanjima mentora
c. Organiziranje rada studenata na nastavi – rješavanje problema u grupama i sl.

2. Pomoć pri provođenju ispita i kolokvija

a. Priprema kolokvija uz nadzor mentora
b. Priprema baza ispitnih pitanja uz nadzor mentora
c. Pripremanje repetitorija pred ispit prema nastavnim materijalima i uputama mentora
d. Administriranje ispita i čuvanje studenata na ispitu uz profesore i nastavnike
e. Ispravljanje testova koji su u formatu pitanja s više ponuđenih odgovora (testovi na zaokruživanje)

3. Znanstveni rad

a. Asistencija mentoru u pripremi bibliografije znanstvenih radova
b. Provođenje manjih istraživačkih zadataka za mentora (prikupljanje literature, sistematizacija podataka, jednostavnija obrada literature i podataka iz relevantnih istraživanja)
c. Sudjelovanje u pripremi istraživačkih i znanstvenih projekata

4. Istraživački i znanstveni projekti sa studentima

a. Priprema istraživačkih i znanstvenih projekata manjega opsega iz relevantnog znanstvenog područja
b. Organizacija intenzivnih seminara na pojedinu temu za napredne studente
c. Koordinacija studenata u pripremi i vođenju projekata

Uvjeti prijave:
Na natječaj se mogu javiti svi studenti preddiplomskog i diplomskog studija koji su položili ispit iz kolegija na kojem žele biti demonstratori.
U prijavi na natječaj treba navesti za koju se demonstraturu student natječe i kratko motivacijsko pismo (do karticu teksta).
Prijave na natječaj podnose se na e-mail: demos.soc@gmail.com, a primaju se do petka, 28. veljače 2020.

Profesori koji traže demonstratore:

prof. dr. sc. Ivan Markešić / Erik Brezovec, mag. soc.

Sociološke teorije 1 (2 demonstratora)

Koordinator demonstratora Odsjeka za sociologiju

Dunja Horvat