Objavljeno: 16. 3. 2020. u 10:15
Lidija Bogović

U kulturnom životu (kasno)zimskoga Dubrovnika važnu ulogu zauzimaju događaji u okviru Mjeseca hrvatskoga jezika, koji organizira ustanova Dubrovačke knjižnice. Posebice su istaknuta javna predavanja u Narodnoj knjižnici Grad (u Saloči od zrcala). Organizatorica tih predavanja gđa Matija Nenadić i ove je godine pozvala prof. dr. sc. Sanju Vulić da održi predavanje, ovoga puta na temu Rešetarova zapažanja o dubrovačkom govoru potkraj XIX. i u prvim desetljećima XX. stoljeća.

Predavanje je pobudilo izniman medijski interes, pa je prof. Vulić bila gošća u popularnoj emisiji Spjegaj mi dubrovačke Libertas televizije. Emisija je posvećena dubrovačkomu govoru, a vodi ju mladi novinar Rafael Barkiđija. Također je profesorica već treći put bila gošća u emisiji Plavi razgovori Hrvatskoga radija Dubrovnik koju uređuje doc. dr. sc. Jelena Obradović Mojaš. Uz to su o održanom predavanju opširno izvijestili Radio UNIDU studenata Dubrovačkoga sveučilišta, lokalni radio Soundest Ragusa te Dubrovački list i Dubrovački vjesnik.