Objavljeno: 2. 5. 2020. u 19:01

Micaela u Hrvatskoj

Micaela Jijena Sanchez (21) sretna je studentica prve godine psihologije na Fakultetu hrvatskih studija Sveučilišta u Zagrebu. Studij je upisala u ljeto 2019. u kvoti Hrvata izvan Republike Hrvatske. Drugdje su joj za upis na fakultet pravili poteškoće.

Pripadnica je četvrtoga naraštaja Hrvata u Argentini, čiji su predci iselili iz Hvara. Uselila je u Hrvatsku i tek u njoj naučila hrvatski, i to izvrsno. A počela ga je učiti uz pjesmu Svetica Tonija Cetinskog. Ljeti zarađuje kao turistički vodič. Dobro se udomaćila u Zagrebu. Zbog njezina oduševljenja Hrvatskom i hrvatskom kulturom u Domovinu predaka za njom je doselio i njezin otac.

„Sreća može biti jako blizu, u svakodnevnom životu“, smatra Micaela, a mladim Hrvatima, koji su odselili u inozemstvo, poručuje neka se ne brinu što će drugi misliti, jer svatko ima svoj put; neka vole Hrvatsku, i neka se ne srame vratiti u nju.

Micaelin 15-minutni nastup u emisiji Dobro jutro Hrvatska na Prvom programu Hrvatske televizije u četvrtak 30. travnja 2020. može se pogledati ovdje.