Objavljeno: 28. 5. 2020. u 15:52

Universitas

U 127. broju hrvatskih sveučilišnih novina Universitas može se pročitati:

- Redakcijsko izvješće o neizboru dekana Filozofskoga fakulteta: Lamentacije bez pokrića (str. 4-5)

- Razgovor: prorektor Tonći Lazibat o razlikovanju stručnih i sveučilišnih studija (str. 8-9)

- Makroekonomist Josipa Tica o gospodarskoj krizi prozročenom koronavirusom (str. 14-15)

- Razgovor: prof. Nedjeljko Perić o potencijalu digitalne transformacije Hrvatske (str. 16-17)

- Novi doktorski studij "Mediji i komunikacija" na Sveučilištu Sjever (str. 18-19)

- Razgovor: doc. Sunčana Roksandić o etičkim i pravnim dimenzijama pandemije (str. 20-21)

- Učitelj, književnik i ribar Boris Škifić o odgoju i obrazovanju u doba krize (str. 23)

- Predstavljanje Sveučilišta u Zadru i razgovor s rektoricom Dijanom Vican (str. 24-25)

- Prof. Hrvoje Jurić: Filozofija i pandemija (str. 27)

- Prikaz knjige o jezičnim posebnostima peljeških govora (str. 28).

Tiskani Universitas izlazi kao prilog dnevnim novinama: Jutarnji list, Slobodna Dalmacija, Novi list i Večernji list.

PDF broja 127 može se preuzeti ovdje.

Svi dosadašnji brojevi Universitasa, od travnja 2009., s nizom popularno-znanstvenih i stručnih priloga, mogu se pronaći ovdje, a od broja 96 (listopad 2017.) u PDF-u ovdje.