Objavljeno: 15. 6. 2020. u 09:28

Znanstveni skup "Važnost europskoga sjećanja za europsku budućnost: komunistički poratni zločini",
19. lipnja 2020.

Fakultet hrvatskih studija Sveučilišta u Zagrebu organizira znanstveni skup naziva Važnost europskoga sjećanja za europsku budućnost: komunistički poratni zločini, koji će biti održan u petak, 19. lipnja 2020. s početkom u 9.30 sati u dvorani Zagreb u prigodi obilježavanja 75. obljetnice Bleiburške tragedije i hrvatskih križnih puteva te civilizacijske potrebe suočavanja s prošlošću pri kraju predsjedanja Republike Hrvatske Vijećem Europske unije.

Akademska zajednica Republike Hrvatske tijekom toga mandata ima obvezu pridonijeti suočavanju sa zločinačkom komunističkom prošlošću, na koje suočavanje obvezuje europska humanistička civilizacijska baština te odgovarajući dokumenti pravne stečevine EU.

Organizacijski odbor skupa čine prof. dr. sc. Josip Jurčević, izv. prof. dr. sc. Ivo Džinić, doc. dr. sc. Vlatka Vukelić, dr. sc. Vladimir Šumanović, Mijo Beljo, mag. educ. hist. i Vlatko Smiljanić, univ. bacc. hist.

Radujemo se Vašem dolasku!

Program (poveznica na pdf)

Knjižica sažetaka (poveznica na pdf)