Objavljeno: 16. 2. 2022. u 14:34
Josip Papak
Natječaj za dodjelu stipendija...

Senat Sveučilišta u Zagrebu donio je na 6. sjednici održanoj 15. veljače 2022. Odluku o raspisivanju Natječaja za dodjelu stipendija Sveučilišta u Zagrebu za ak. godinu 2021./2022.

Prijave na Natječaj počinju 16. veljače i traju do 11. ožujka 2022., a obavljaju se isključivo elektroničkim putem, upisivanjem podataka u aplikaciju na internetskoj stranici Sveučilišta u Zagrebu www.unizg.hr/stipendije.

Molimo studente da pažljivo pročitaju tekst Natječaja i provjere zadovoljavaju li kriterije u kategoriji za koju se prijavljuju (prijava je moguća samo u jednoj kategoriji).

Stipendije Sveučilišta u Zagrebu za ak. god. 2021./2022. dodjeljuju se u sljedećim kategorijama:

A. stipendije za izvrsnost - studentima koji se nalaze u 10% najuspješnijih studenata na studijskom programu za koji se prijavljuju (350 stipendija);

B. stipendije studentima koji studiraju nastavničke studijske programe u području matematike, prirodnih znanosti i informatike (STEM) (40 stipendija);

C. stipendije uspješnim studentima sportašima (10 stipendija);

D. stipendije za studente slabijeg socio-ekonomskog statusa (100 stipendija).

Ukupni iznos stipendije za svaku od navedenih kategorija je 10.000 kn.

Povjerenstvo za dodjelu stipendija Sveučilišta u Zagrebu će nakon što razmotri sve pristigle prijave, utvrditi popis kandidata koji ispunjavaju uvjete i kriterije Natječaja te sastaviti privremenu rang-listu kandidata koji ostvaruju pravo na stipendiju te istu objaviti na mrežnoj stranici Sveučilišta.

Kandidati koji nisu ostvarili pravo na stipendiju mogu u roku od tri dana od dana objave privremene rang-liste na mrežnoj stranici Sveučilišta podnijeti Povjerenstvu za dodjelu stipendija Sveučilišta u Zagrebu pisani prigovor elektroničkim putem na adresu: stipendije@unizg.hr

Za sva dodatna objašnjenja studenti se mogu obratiti na kontakt e-mail adresu: stipendije@unizg.hr

Izjava o članovima zajedničkoga kućanstva (za kandidate u D kategoriji)