Objavljeno: 21. 7. 2022. u 10:27

Gospodin Stjepan Asić, predsjednik Australsko-hrvatskog kongresa i dugogodišnji hrvatski aktivist u Australiji, posjetio je Fakultet hrvatskih studija, prilikom čega mu je uručeno priznanje za podupiranje uspješnog rada i prinosa ugledu Fakulteta. Gospodin Asić iznio je svoje dojmove i saznanja o životu, aktivnostima i potrebama hrvatskih zajednica u Australiji, koji će doprinijeti još boljem razumijevanju i suradnji Fakulteta i australskih Hrvata. Kruna dosadašnjih napora u tome pogledu jest stipendija koju će Australsko-hrvatski kongres od akademske godine 2023./2024. dodjeljivati Hrvatu ili Hrvatici iz Australije za studiranje na Fakultetu hrvatskih studija. Gospodin Asić poklonio je primjerke svoje autobiografske knjige knjižnici Fakulteta na hrvatskom i engleskom jeziku naslova Vapaj iz daljine – Hrvati (Zapadne) Australije (1976. – 2016.).