Objavljeno: 28. 11. 2022. u 12:55

Pozivaomo vas na otvorenje izložbe Kultura pamćenja Mjesta sjećanja u utorak, 29. studenoga 2022., u 10,30 sati u Knjižnici Fakulteta hrvatskih studija. Autori izložbe su studenti povijesti koji su pohađali izborni predmet Kultura pamćenja i mjesta sjećanja u zimskom semestru akademske godine 2021./2022., a sama izložba je rezultat seminarske radionice na predmetu (nositeljica: izv. prof. dr. sc. Vlatka Vukelić, izvodi: Nikolina Šimetin Šegvić, mag. hist.).

Studenti su kroz odabrane studije slučajeva (Spomenik banu Josipu Jelačiću, Aleja velikana na Mirogoju, Bukovčev svečani zastor Hrvatskog narodnog kazališta, Zdenac života, Meštrovićev paviljon (Dom HDLU), Memorijalni domovi i Nacionalna memorijalna bolnica „dr. Juraj Njavro“ Vukovar) proučavali i ispitivali koncepte kulture pamćenja i mjesta sjećanja.

Veselimo se vašem dolasku!

Plakat izložbe