Objavljeno: 16. 4. 2023. u 11:53

Noć knjige na Fakultetu hrvatskih studija ove će se godine održati u petak, 21. travnja 2023. godine u Knjižnici Fakulteta hrvatskih studija. Pozivamo vas da, osim na različitim predavanjima i predstavljanjima, ove godine aktivno sudjelujete u programu na našem književnom kvizu i/ili radionici kreativnoga pisanja!

Radionica će se održati u suradnji s Centrom za kreativno pisanje (CeKaPe), biti će interaktivnoga tipa. Predviđeno trajanje radionice je sat vremena s početkom u 09:00 sati. Na radionici ćete imati priliku dobiti smjernice, ali i napisati svoju kratku priču. Na kvizu koji smo pripremili možete sudjelovati u paru, tema kviza je književnost, a za nagrade su se pobrinuli Hoću knjigu i naklada OceanMore. Kotizacija za kviz se ne plaća. Književni kviz će početi u 10:00 sati.

Prijaviti se za književni kviz ili radionicu (ili oboje) možete putem poveznice.

Ove godine ćemo imati priliku čuti i predstavljanje izdavačke kuće OceanMore, gdje će te imati priliku slušati o njihovoj izdavačkoj djelatnosti.

Predavanja će ove godine početi od 12:30 sati te će pokušati odgovoriti na pitanje „Što o umjetnoj inteligenciji kaže filozofija, a što psihologija?“.

Noć knjige ćemo zatvoriti predstavljanjem knjige „Djevojka u gradu“ čija je autorica izv. prof. dr. sc. Dubravka Zima. Predstavljanje knjige će započeti u 14:30 sati.

Za bilo kakva pitanja i nejasnoće možete se javiti na: hrstud.studiacroatica@gmail.com.

09:00-09:55 – Radionica pisanja kratke priče CeKaPe

10:00-10:55 – Književni kviz

11:00-11:30 – Predstavljanje izdavačke kuće OceanMore

11:30-12:30 PAUZA

12:30-14:15 – Predavanja „Što o umjetnoj inteligenciji kaže filozofija, a što psihologija?"

• 12:30-13:00 – izv. prof. dr. sc. Sandro Skansi s temom „Transformeri“
  • 13:00-13:30 – doc. dr. sc. Marko Kardum s temom „Gle tko to govori: Chat GPT i Searlov argument Kineske sobe“
  • 13:30-14:00 – dr. sc. Dunja Jurić Vukelić s temom „Chatbot psihoterapeut?“
  • 14:00-14:30 – dr. sc. Vanja Kopilaš „Suživot s umjetnom inteligencijom“

14:30 / 15:00 – Predstavljanje knjige „Djevojka u gradu“ izv. prof. dr. sc. Dubravke Zime

Dodatne informacije o događaju možete naći na mrežnoj stranici Udruge studenata Studia Croatica te na Facebooku i Instagramu.

Vidimo se u petak!

Organizacijski odbor 12. Noći knjige na Fakultetu hrvatskih studija