Objavljeno: 4. 5. 2023. u 08:32

Povodom netom održanoga sastanka predstavnika Fakulteta hrvatskih studija s izaslanstvom Holy Family Primary School iz Australije, u emisiji "Globalna Hrvatska" prikazanoj na HRT4 programu 29. travnja 2023. godine govorile su nastavnice s Odsjeka za odgojno-obrazovne znanosti te Odsjeka za demografiju i hrvatsko iseljeništvo, izv. prof. dr. sc. Rona Bušljeta Kardum i doc. dr. sc. Monika Komušanac. Istaknuti su glavni izazovi provođenja i organizacije Hrvatske nastave u inozemstvu i važnost očuvanja hrvatskoga jezika kao najvažnije sastavnice nacionalnoga identiteta.

Emisiju je moguće pogledati putem multimedijske platforme HRTi.

Prilog je emitiran i u radijskoj emisiji „Globalna Hrvatska“ 27. travnja 2023. godine (od 7. do 12. minute), a dostupan je na poveznici.