Objavljeno: 1. 6. 2023. u 22:26
Uređeno: 2. 6. 2023. u 08:37

1. lipnja emitirana je emisija „Kozmos i etos“ u kojoj je naš nastavnik Jakov Erdeljac zajedno s magistrom filozofije Tomislavom Dretarom predstavio svoju prvu knjigu Narav države. U emisiji je voditelj Marito Mihovil Letica postavio niz zanimljivih pitanja iz kojih se je rodio filozofski dijalog o tematici knjige, ali i filozofiji općenito. U intervjuu se može vidjeti kako autori interpretiraju neke temeljne pozicije u povijesti filozofije te kako ih autori koriste kako bi prikazali državu na antiredukcionistički i antiideološki način.

Snimku emisije možete poslušati na poveznici.

Predstavljanje knjige Narav države održat će se 6. lipnja 2023. u središtu Matice hrvatske u 19 sati. Sve informacije možete pronaći u prilogu: