Časopis Stara povijest

starapovijest.eu

Moderni magazin za staru povijest

ISSN: 1849-3335

Web portal www.starapovijest.eu namijenjen je svim zaljubljenicima u starija povijesna razdoblja, od prapovijesti do ranomodernog doba. Na stranicama ovog portala moći ćete pronaći raznovrsne povijesne tekstove, kronologije, internetske poveznice te svježe informacije o najnovijim istraživanjima, predavanjima, izložbama, konferencijama, izdavačkoj djelatnosti (promocije, prikazi i recenzije knjiga te časopisa) te filmovima koji se bave raznovrsnim sadržajima vezanim uz starija povijesna razdoblja.

Glavni urednik
doc. dr. sc.
Mladen Tomorad

Izdavač
Odsjek za povijest
Hrvatski studiji Sveučilišta u Zagrebu
Borongajska 83d, 10000 Zagreb

Hrvatski studiji Sveučilišta u Zagrebu djeluju od 16. studenoga 1992. godine. Od 2017. ustrojeni su kao sveučilišni odjel za interdisciplinarno proučavanje tradicionalnih i suvremenih kulturoloških tema vezanih uz Republiku Hrvatsku, hrvatski narod i iseljeništvo, poput kulturne i intelektualne povijesti i zbilje, medijske i interpersonalne komunikacije, akcija društvenih skupina, ljudskoga doživljavanja i ponašanja, razvoj jezika, otvorenih političkih, kulturnih i socijalnih pitanja od nacionalnoga ili regionalnoga interesa.
Kao visokoobrazovna i znanstveno-istraživačka organizacija izvode studije na preddiplomskoj, diplomskoj i poslijediplomskoj razini. Studijski programi filozofije, hrvatskoga latiniteta, komunikologije, kroatologije, latinskoga jezika, povijesti, psihologije i sociologije, znanstvenoga i nastavničkoga smjera, usporedno uzimaju u obzir četiri sastavnice: 1. općeteorijsku i metodološku, 2. nacionalnu ili kroatološku, 3. europsku i 4. globalnu.