O odsjeku

Studij povijesti na Hrvatskim studijima Sveučilišta u Zagrebu nastao je tijekom 1996. godine kada je započet postupak prihvaćanja četverogodišnjeg dodiplomskog studijskog programa povijesti. Nastava se započela izvoditi tijekom akademske godine 1997./1998. Današnji studij temelji se na studijskom programu koji se prema bolonjskom sustavu započeo izvoditi tijekom akademske godine 2005./2006. Sve tri razine studija povijesti na našem odjelu ustrojene su prema suvremenim znanstvenim i didaktičkim standardima povijesti i drugih srodnih humanističkih znanosti. Tijekom proteklih devet akademskih godina program je doživio neke izmjene kako bi se studijski program koji se izvodi što bolje prilagodio studentima te olakšalo njihovo studiranje. Specifičnost našeg nastavnog plana je interdisciplinarno povezivanje s drugim povijesnim institucijama (instituti, muzeji, zavodi) što omogućuje našim studentima da se već tijekom preddiplomskog studija započnu istraživački profilirati u područjima koja ih zanimaju. Na diplomskom studiju studentima je omogućena tematska specijalizacija kroz veliki broj izbornih kolegija. Iako studij povijesti na našem odjelu ima naglasak na hrvatsku povijest, on ne isključuje mogućnost profiliranja naših studenata u raznim područjima svjetske povijesti od starih civilizacija starog Istoka do moderne i suvremene povijesti. Razmišljate li o ozbiljnom studiju povijesti pozivamo vas da na ovim stranicama informirate o našim nastavnicima i suradnicima, programu te istraživačkim i znanstvenim postignućima.

Objavljeno: 6. 9. 2018. u 19:29
Mladen Tomorad
Egypt and Austria XII: Egypt and the...

Odsjek za povijest Hrvatskih studija u suradnji s društvom Egypt and Austria organizira u prostorijama Hrvatskog instituta za povijest veliku međunarodnu konferenciju Egypt and Austria XII.

Tijekom pet dana trajanja skupa četrdeset predavača iz 12 europskih zemalja predstavit će svoja najnovija istraživanja vezana uz putnike, istraživače, umjetnost i arhitekturu starog Egipta na prostorima bivših država Habsburške Monarhije.

Svi zainteresirani studenti koji žene volontirati tijekom održavanja skupa (pomoć prilikom registracija, pauze za kavu i sl.) neka se jave prof. Mladenu Tomoradu na e-mail (mladen.tomorad@zg.t-com.hr).

© 2013. - 2019. Sveučilište u Zagrebu, Fakultet hrvatskih studija. Sva prava pridržana. Služba za informatičke i računalne poslove
QuiltCMS