O odsjeku

Studij povijesti na Hrvatskim studijima Sveučilišta u Zagrebu nastao je tijekom 1996. godine kada je započet postupak prihvaćanja četverogodišnjeg dodiplomskog studijskog programa povijesti. Nastava se započela izvoditi tijekom akademske godine 1997./1998. Današnji studij temelji se na studijskom programu koji se prema bolonjskom sustavu započeo izvoditi tijekom akademske godine 2005./2006. Sve tri razine studija povijesti na našem odjelu ustrojene su prema suvremenim znanstvenim i didaktičkim standardima povijesti i drugih srodnih humanističkih znanosti. Tijekom proteklih devet akademskih godina program je doživio neke izmjene kako bi se studijski program koji se izvodi što bolje prilagodio studentima te olakšalo njihovo studiranje. Specifičnost našeg nastavnog plana je interdisciplinarno povezivanje s drugim povijesnim institucijama (instituti, muzeji, zavodi) što omogućuje našim studentima da se već tijekom preddiplomskog studija započnu istraživački profilirati u područjima koja ih zanimaju. Na diplomskom studiju studentima je omogućena tematska specijalizacija kroz veliki broj izbornih kolegija. Iako studij povijesti na našem odjelu ima naglasak na hrvatsku povijest, on ne isključuje mogućnost profiliranja naših studenata u raznim područjima svjetske povijesti od starih civilizacija starog Istoka do moderne i suvremene povijesti. Razmišljate li o ozbiljnom studiju povijesti pozivamo vas da na ovim stranicama informirate o našim nastavnicima i suradnicima, programu te istraživačkim i znanstvenim postignućima.

Objavljeno: 10. 10. 2019. u 00:13

Tribina o Anti Bruni Bušiću

U prigodi obljetnice smrti Ante Bruna Bušića Udruga Mladi Imotske krajine i Udruga studenata "Virtus" pozivaju sve zainteresirane na tribinu o životu i djelu hrabroga i nepomirljivoga borca za hrvatsku slobodu i neovisnost.
Tribina će se održati u utorak 15. listopada 2019. godine, u Kinu Forum, u Studentskom domu ''Stjepan Radić'' s početkom u 20 sati.
Gosti predavači su znanstvenici i povjesničari dr. sc. Wollfy Krašić i dr. sc. Anđelko Mijatović.
Pozivaju se svi zainteresirani da iskoriste priliku, odaju počast i podrobnije se upoznaju s djelovanjem i značenjem Ante Bruna Bušića, koga se može smatrati jednim od velikana hrvatske povijesti.
Ulazak je slobodan.