Objavljeno: 21. 5. 2018. u 18:40
Uređeno: 23. 5. 2018. u 11:48
Maria Florencia Luchetti

U petak, 6. travnja 2018. čileanski arheolog i povjesničar José Ignacio Bahamondes Zlatar sa Sveučilišta u Andesu  (Universidad de los Andes) posjetio je Znanstveni zavod Hrvatskih studija.

U radnom sastanku iskazan je interes za suradnju na budućem istraživačkom projektu na kojemu će sudjelovati  i drugi znanstveni istraživači  iz Južne Amerike.

Hrvatski studiji Sveučilišta u Zagrebu djeluju od 16. studenoga 1992. godine. Od 2017. ustrojeni su kao sveučilišni odjel za interdisciplinarno proučavanje tradicionalnih i suvremenih kulturoloških tema vezanih uz Republiku Hrvatsku, hrvatski narod i iseljeništvo, poput kulturne i intelektualne povijesti i zbilje, medijske i interpersonalne komunikacije, akcija društvenih skupina, ljudskoga doživljavanja i ponašanja, razvoj jezika, otvorenih političkih, kulturnih i socijalnih pitanja od nacionalnoga ili regionalnoga interesa.
Kao visokoobrazovna i znanstveno-istraživačka organizacija izvode studije na preddiplomskoj, diplomskoj i poslijediplomskoj razini. Studijski programi filozofije, hrvatskoga latiniteta, komunikologije, kroatologije, latinskoga jezika, povijesti, psihologije i sociologije, znanstvenoga i nastavničkoga smjera, usporedno uzimaju u obzir četiri sastavnice: 1. općeteorijsku i metodološku, 2. nacionalnu ili kroatološku, 3. europsku i 4. globalnu.