Objavljeno: 13. 11. 2018. u 14:47
Uređeno: 22. 11. 2018. u 18:23
Maria Florencia Luchetti

Znanstveni zavod Hrvatskih studija i International Centre for Archival Research (ICARUS-HR) u suradnji s projektom Ljudska prava izbjeglica u službenim evidencijama kojeg zajednički provode Centar za informacije - dokaze pri Odjelu za informacijske studije Sveučilišta u Los Angelesu i Centra za arhivske studije Sveučilišta u Liverpoolu organiziraju jednodnevni simpozij "Ljudska prava izbjeglica u službenim evidencijama" koji će se održati 15. studenog 2018. godine s početkom u 9:30 sati na Hrvatskim studijima Sveučilišta u Zagrebu, Borongajska cesta 83 d.

Ovaj jednodnevni simpozij na Hrvatskim studijima Sveučilišta u Zagrebu dio je serije radionica koje se odvijaju diljem svijeta u 2018. godini , a ukazuje na pitanja povezana s problemima bilježenja i dokumentiranja izbjeglica i tražitelja azila.

Jedan od ciljeva ovog simpozija jest okupiti stručnjake različitih profila, promovirati osviještenost, dijalog i inicijative suočavanja sa sljedećim pitanjima:

problemi s kojima se susreću djeca i žene migranti te pitanja razdvajanja i ponovnog spajanja obitelji

nošenje s traumom i zdravstvenim problemima

pitanja vezana uz obrazovanje i pismenost

pitanja klasifikacije i egzistencijalnih dvojbi osobnog identiteta

infrastrukturna podrška osobnom evidentiranju podataka

razvoj platforme kojom bi se osigurala osobna prava u i prema službenoj (administrativnoj) dokumentaciji

dokumentiranje i arhiviranje sadašnjih i povijesnih osobnih iskustva i iskustva zajednica u preseljenju i dijaspori

oblikovanje i implementacija informacijskih tehnologija koje bi podržavale specifične humanitarne potrebe

Molimo prijavite sudjelovanje na info.icarushr@gmail.hr

Kotizacija se ne naplaćuje.

Radni jezici simpozija jesu hrvatski i engleski.

© 2013. - 2019. Sveučilište u Zagrebu, Fakultet hrvatskih studija. Sva prava pridržana. Služba za informatičke i računalne poslove
QuiltCMS