Objavljeno: 9. 4. 2018. u 09:13
Uređeno: 9. 4. 2018. u 09:17
Tea Cacović

Ministarstvo znanosti i obrazovanja objavilo je javni poziv za financiranje znanstvenih i znanstvenostručnih skupova i škola za razdoblje od 1.siječnja do 31.prosinca 2018. godine. Krajnji rok prijave je 4. svibnja 2018.

Prihvatljivi prijavitelji su znanstvene organizacije iz sustava znanstvene djelatnosti, odnosno ustanove upisane u Upisnik znanstvenih organizacija te organizacije civilnog društva - znanstvene i znanstvenostručne udruge registrirane prema Zakonu o udrugama (Narodne novine, broj: 74/14 i 70/17) i upisane u Registar udruga Republike Hrvatske.

Najveći mogući iznos pojedinačne financijske potpore je 50.000,00 kuna.

Prihvatljivi troškovi su:

• pripremni troškova organizacije skupa/škole (tiskanje poziva, obavijesti, programa, materijala, poštarina, izrada internetske stranice skupa/škole);

• najam dvorana i opreme za vrijeme održavanja skupa/škole (do pet dana);

• tiskanje knjige sažetaka radova i ostalih materijala sa skupa/škole na drugim medijima;

• ostali troškovi izravno vezani uz provedbu programa skupa/škole (npr. usluge usmenog i pisanog prijevoda, usluga lektoriranja i recenziranja radova, troškova puta i smještaja organizatora i pozvanih predavača i drugi).

Više detalja o pozivu i načinu prijave pogledajte na poveznici.