Objavljeno: 10. 4. 2018. u 10:40
Sara Paraga

Ministarstvo znanosti i obrazovanja i Agencija za mobilnost i programe Europske Unije raspisuju natječaj za jednu (1) stipendiju za poslijediplomsko stručno usavršavanje, odnosno istraživački boravak u trajanju do 10 mjeseci.

Kandidati koji se prijavljuju za istraživački boravak u trenutku prijave moraju biti upisani na poslijediplomski studij u Republici Hrvatskoj.

Odobrenim kandidatima Agencija za mobilnost i programe Europske unije pokriva troškove putovanja do mjesta realizacije stipendije (jedne povratne zrakoplovne karte).

Neće se razmatrati prijave kandidata:

• koji su već bili dobitnici stipendije Vlade Helenske Republike u sklopu bilateralne suradnje;
• rođenih prije 1. 1. 1978. godine.

Prijavna dokumentacija mora sadržavati sljedeće dokumente dostavljene u dva (2) primjerka:

• grčki prijavni obrazac (u privitku). Prijavnom obrascu potrebno je priložiti osobnu fotografiju u boji;

• otisnut primjerak ispunjenoga on-line obrasca na hrvatskome jeziku, koji je dostupan na mrežnoj stranici;

• presliku putovnice;

• životopis u Europass formatu;

• dokaz o znanju stranoga jezika;

• ovjerenu presliku diplome najviše stečene razine obrazovanja;

• prijepis ocjena posljednje završene razine studija;

• potvrdu o upisu na poslijediplomski (doktorski) studij;

• motivacijsko pismo na engleskome ili hrvatskome jeziku;

• domovnicu (neovjerena preslika na hrvatskome jeziku).

Kandidati koji se prijavljuju za poslijediplomsko stručno usavršavanje, odnosno istraživački boravak u trajanju do 10 mjeseci, trebaju dodatno priložiti (također u dva primjerka) i:

• dva pisma preporuke;

• liječničku potvrdu o zdravstvenom stanju;

• prihvatno pismo.

Rok za predaju prijava za stipendiju je 16. travnja 2018. godine.

Upiti se šalju na e-mail adresu: bilaterala@mobilnost.hr

Detaljne informacije o natječaju, prijavne obrasce i pripadajuću dokumentaciju možete pronaći ovdje.