Objavljeno: 12. 4. 2018. u 12:09
Uređeno: 12. 4. 2018. u 12:09
Sara Paraga

Hrvatska zaklada za znanost objavila je natječaj za program „Potpora istraživačima za prijavu na  programe Europskog istraživačkog vijeća“.

Ovim programom potiče se razvoj suradnje između hrvatskih istraživača (gostujući istraživač) i sadašnjih voditelja ERC projekta radi stjecanja iskustva te razvoja i pripreme vlastite prijave projektnog prijedloga za natječaj ERC programa.

Programom se financiraju posjete voditeljima ERC projekata koji se trenutno provode i provodit će se u vrijeme planirano za posjetu, u trajanju od 3 do 4 mjeseca.

Prihvatljivi prijavitelji su javna sveučilišta, javni znanstveni instituti u Republici Hrvatskoj te druge pravne osobe koje obavljaju znanstvenu djelatnost i upisane su u Upisnik znanstvenih organizacija koji se vodi u Ministarstvu znanosti i obrazovanja.

Rok za prijavu: 2. svibnja 2018. do 13:00

Istraživačko područje: sva područja prirodnih znanosti, biomedicine i zdravstva, tehničkih znanosti, biotehničkih znanosti, društvenih znanosti, humanističkih znanosti i interdisciplinarne znanosti.

Najveći ukupni iznos financiranja po projektu: financiranje koje dodjeljuje HRZZ iznosi mjesečno 2.000,00 eura neto (u kunskoj protuvrijednosti) za smještaj i hranu. Osim toga HRZZ pokrit će također i trošak javnog prijevoza do mjesta institucije domaćina.

Trajanje financiranja posjeta: od 3 do 4 mjeseca.

Prijava na natječaj odvijat će se putem e-pošte programa ercpotpora@hrzz.hr.

Sva pitanja vezana uz ovaj natječaj možete slati na ercpotpora@hrzz.hr.

Detalje o natječaju, prijavne obrasce i dodatnu dokumentaciju pogledajte na poveznici.