Objavljeno: 30. 4. 2018. u 10:06
Sara Paraga

Veleposlanstvo Sjedinjenih Američkih Država u Republici Hrvatskoj u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja te Agencijom za mobilnost i programe Europske unije objavilo je natječaj za stipendije programa Hubert H. Humphrey za akademsku godinu 2019./2020.

Znanstveno-stručno usavršavanje u trajanju od 10 mjeseci na sveučilištima u SAD-u namijenjeno je zainteresiranim kandidatima iz javnoga i privatnoga sektora koji zadovoljavaju uvjete natječaja.

Opći uvjeti:

Stipendije se dodjeljuju hrvatskim državljanima s visokom stručnom spremom (najmanje četverogodišnji studij), iskustvom u rukovođenju i pet godina radnoga iskustva u jednom od navedenih područja te izvrsnim znanjem engleskoga jezika. Stipendije nisu namijenjene za razdoblje studija niti omogućuju stjecanje akademskoga naziva u SAD-u. Kandidati trebaju podnijeti dokaz o zaposlenju u RH.

Područja:

Održivi razvoj

• poljoprivredni i ruralni razvoj

• gospodarski razvoj/financije i bankarstvo

• politika upravljanja prirodnim resursima, zaštita okoliša i klimatske promjene

• urbanizam i regionalno planiranje

Izgradnja demokratskih institucija

• komunikacije/novinarstvo

• pravo/ljudska prava

• analiza javne politike i javna uprava

• politika sprečavanja trgovine ljudima

• tehnologijska politika i upravljanje

• upravljanje ljudskim resursima

• obrazovno upravljanje, planiranje i politika

• upravljanje u visokom obrazovanju

• podučavanje engleskoga kao stranoga jezika (TOEFL)

Javno zdravstvo

• javno-zdravstvena politika i upravljanje

• HIV/AIDS - politika i prevencija

• zlouporaba droga - edukacija, prevencija i liječenje.

Više informacija o ovome programu, detaljne upute i poveznica za online prijavu nalaze se na mrežnoj stranici Veleposlanstva SAD-a:

Rok za prijavu: 12. svibnja 2018.

Razmatrat će se samo prijave s potpunom dokumentacijom.

Osim online prijave, potrebno je dostaviti i dodatnu dokumentaciju.

Dodatna dokumentacija šalje se do naznačenoga roka na sljedeću adresu:

American Embassy, Public Affairs Office
Attn. Humphrey Fellowship Program