Objavljeno: 10. 5. 2018. u 15:18
Sara Paraga

Ministarstvo znanosti i obrazovanja objavilo je javni poziv za financijsku potporu radu znanstvenih i znanstvenostručnih udruga u 2018. godini.

Sukladno ovome javnom pozivu, Ministarstvo će dodjeljivati financijsku potporu organizacijama civilnoga društva - znanstvenim i znanstvenostručnim udrugama za njihovu redovitu djelatnost u 2018. godini.

Pravo prijave na Javni poziv imaju organizacije civilnoga društva – znanstvene i znanstvenostručne udruge registrirane prema Zakonu o udrugama (Narodne novine, broj: 74/14 i 70/17) i upisane u Registar udruga Republike Hrvatske.

Financijska potpora dodjeljuje se u najvećem iznosu od 25.000,00 kuna za pokriće troškova:

• obavljanja osnovne djelatnosti,

• opreme te

• izobrazbe i usavršavanja članova udruge.

Zahtjevi se podnose zaključno s danom 8. lipnja 2018. godine.

Sva pitanja vezana uz Javni poziv mogu se postaviti isključivo elektroničkim putem slanjem upita na adresu elektroničke pošte Np-udruge@mzo.hr.

Detalje o načinu prijave i natječajnom postupku pogledajte na poveznici.