Objavljeno: 21. 5. 2018. u 14:08
Sara Paraga

Ministarstvo znanosti i obrazovanja dodjeljivat će financijsku potporu organizatorima programa popularizacije znanosti započetima u 2018. godini za aktivnosti provedene u razdoblju od 1. siječnja do 31. prosinca 2018. godine.

Programom popularizacije znanosti smatraju se neprofitni programi i događaji kojima se promiču znanost, znanstveno obrazovanje, znanstvene metode i znanstvena izvrsnost u široj društvenoj zajednici te programi za popularizaciju znanosti i znanstvenog obrazovanja među učenicima osnovnih i srednjih škola.

Prihvatljivi prijavitelji su znanstvene organizacije iz sustava znanstvene djelatnosti, odnosno ustanove upisane u Upisnik znanstvenih organizacija te organizacije civilnog društva - udruge registrirane prema Zakonu o udrugama (Narodne novine, broj: 74/14 i 70/17) i upisane u Registar udruga Republike Hrvatske.

Vrste programa popularizacije znanosti su:

1. Programi namijenjeni širokoj zajednici su programi popularizacije znanosti kojima je glavni cilj zainteresirati široku javnost za znanost i pokazati čime se znanstvenici bave, imaju redovito veliki broj korisnika različitog uzrasta, a kontakt s korisnicima je kratak i informativan.

2. Programi namijenjeni određenoj skupini su programi popularizacije znanosti kojima je cilj promicanje znanosti i/ili znanstvenog obrazovanja u određenoj skupini (npr. djeci školskog uzrasta), imaju manji broj korisnika istog uzrasta, a kontakt s korisnicima je duži i detaljniji.

Sva pitanja vezana uz Javni poziv mogu se postaviti isključivo elektroničkim putem slanjem upita na adresu elektroničke pošte Np-popularizacija@mzo.hr.

Rok za podnošenje zahtjeva za financijsku potporu je 18. lipanj 2018. godine.

Više o načinu prijave, natječajnom postupku i financijskoj potpori pogledajte na poveznici.