Objavljeno: 14. 12. 2018. u 09:46
Uređeno: 14. 12. 2018. u 09:46
Tea Cacović

Hrvatska zaklada za znanost najavila je natječaj pod nazivom: "Program suradnje s hrvatskim znanstvenicima u dijaspori „Znanstvena suradnja“.

Svrha Programa je prijenos znanja i privlačenja ulaganja u sustav znanosti RH te posredno i u sustav gospodarstva kroz suradnju domaćih i znanstvenika iz dijaspore. Konačni cilj Programa je poticanje zapošljavanja znanstvenika u ranoj fazi razvoja karijere i umrežavanje sa znanstvenicima u dijaspori. Također, razvijaju se i osnažuju kompetencije za sudjelovanje u natječajima europskih i međunarodnih organizacija.

Natječajem Programa „Znanstvena suradnja“ predviđena je provedba znanstveno-istraživačkih projekata u svim znanstvenim područjima u trajanju najdulje do 31.12.2022. godine (planirani je početak projekata sredina 2019. godine) te zapošljavanje najmanje dvaju mladih znanstvenika po projektu od kojih jedan mora biti doktorand, a ostali doktorandi ili poslijedoktorandi u ranoj fazi razvoja karijere. Financirat će se provođenje znanstvenog istraživanja, ukupan trošak plaća mladih znanstvenika, mobilnost i neizravni troškovi.

Otvaranje natječaja prdviđeno je tijekom prosinca 2018. godine s rokom prijave dva mjeseca od otvaranja.

Detalji natječaja dostupni su na poveznici.