Objavljeno: 1. 3. 2019. u 16:31
Uređeno: 1. 3. 2019. u 16:31
Sara Paraga

Hrvatska zaklada za znanost objavila je natječaj „Istraživački projekti“ (IP-2019-04) kojim se financiraju se temeljna istraživanja koja stvaraju novo i unapređuju postojeće znanje o određenome području i koja su usmjerena na bolje razumijevanje predmeta istraživanja, kao i primijenjena istraživanja koja se provode s jasnim tehnološkim, gospodarskim ili društvenim ciljevima.

Rok za prijavu: 30. travanj 2019. do 13:00 (CET)

Istraživačko područje: sva znanstvena područja

Voditelj projekta: istaknuti znanstvenik s međunarodno priznatim dostignućima u znanosti i/ili tehnologiji u području u kojem prijavljuje projekt

Projekt: temeljna ili primijenjena istraživanja koja provodi prepoznatljiva istraživačka grupa

Proračun za 2019. godinu oko 40.000.000,00 kuna

Trajanje financiranja projekta: 4 godine

Okvirni početak projekta: siječanj 2020. godine. Projekti trebaju započeti najkasnije 3 mjeseca nakon primitka obavijesti o otvaranju pregovora o radnom i financijskom planu.

Prijava na natječaj se vrši isključivo putem EPP sustava. EPP sustav bit će dostupan za prijavu 15. travnja 2019.

Više detalja o natječaju i pripadajuću dokumentaciju pogledajte na poveznici.