Objavljeno: 11. 3. 2019. u 09:33
Sara Paraga

Japanska zaklada Matsumae International Foundation objavljuje natječaj za stipendije za istraživački boravak u Japanu u trajanju od tri (3) do šest (6) mjeseci u razdoblju od travnja 2020. do ožujka 2021. godine. Dodijelit će se dvadesetak stipendija koje pokrivaju sve troškove boravka u Japanu i međunarodnoga prijevoza.

Prihvatljivi kandidati:

Kandidati moraju imati doktorat znanosti, moraju biti mlađi od 49 godina te dobro znati engleski ili japanski jezik. Stipendije će biti dodijeljene isključivo kandidatima koji nisu već boravili u Japanu.

Prednost će imati istraživanja u području prirodnih znanosti, tehničkih znanosti ili medicine.

Prijave za stipendiju, koje se šalju isključivo poštom na adresu Zaklade, moraju sadržavati popunjen prijavni obrazac, opis istraživačkoga projekta, popis publikacija, presliku najvažnijih publikacija, životopis, pismo preporuke poslodavca/mentora, ovjerenu presliku diplome s prijepisom ocjena i prihvatno pismo znanstvenoistraživačke ustanove u Japanu.

Rok za predaju prijava je 31. srpnja 2019. godine.

Detaljne informacije na engleskome jeziku o uvjetima natječaja, kao i prijavni obrazac pogledajte na poveznici.